Wirtualne Biuro 360 logo
+48 796 555 309

Wirtualne biuro w Warszawie – czy jest opłacalne, legalne i jak to działa

12 października, 2020

Powierzchnia biurowa w Warszawie nie należy do tanich. Jak w każdej stolicy koszty wynajmu stacjonarnego lokalu są duże. Przedsiębiorcy korzystają więc coraz chętniej z biur wirtualnych. Wirtualne biuro jest jedną z usług outsourcingu obsługi biurowej. Jego podstawowa zaleta to fakt, że nie wymaga ono fizycznej obecności pod konkretnym adresem stacjonarnym.

Dzięki temu maksymalna redukcja kosztów wynajmu biura oraz zatrudnienia pracowników biurowych pomaga w ekonomicznym prowadzeniu nawet jednoosobowej działalności gospodarczej. Rozwiązanie to doceniają szczególnie mikroprzedsiębiorcy i freelancerzy pracujący z domu lub chętnie zabierający zdalną pracę w atrakcyjne miejsca poza miastem. Wirtualne biuro w Warszawie to również możliwość korzystania z wirtualnego adresu, bez względu na charakter działalności i branży biznesowej.

Wirtualne biuro? Warszawa? Garść faktów o e-biurach w stolicy

Dane statystyczne potwierdzają, że w Warszawie zarejestrowanych jest ponad 5,5 milionów m2 powierzchni definiowanych jako przestrzenie biurowe. Szacuje się także, iż minimalne czynsze pobierane za wynajem przestrzeni biurowej w stolicy wahają się od 12-22 Euro, a więc około 52-95 złotych za m2 na miesiąc. To niebatelna kwota, zwłaszcza dla małych firm i początkujących przedsiębiorców, bo jak podają statystyki prawie 80% firm upada w ciągu pierwszych dwu lat działalności rynkowej. W świetle tych faktów nie dziwi trend w postaci korzystania w Warszawie z wirtualnych biur i wirtualnych adresów. Są one szczególnie dobrą propozycją dla nowych przedsiębiorców, freelancerów, copywriterów i headhunterów, ale także wszystkich innych podmiotów świadczących pracę zdalną z kraju lub zza granicy, zwłaszcza tych, którym zależy na posiadaniu polskiego adresu firmy. 

Wirtualny adres w Warszawie – idealny dla pracy zdalnej 

Wraz z posiadaniem wirtualnego biura można skorzystać z rozwiązania w postaci wirtualnego adresu. W takiej sytuacji firma nie musi być zarejestrowana w domu, co szczególnie zainteresuje młodych przedsiębiorców nieposiadających jeszcze własnego mieszkania. Nie trzeba wówczas wynajmować kosztownej przestrzeni biurowej. Zdalna praca daje szansę łączenia jej z cyfrowym nomadyzmem, krajowym i zagranicznym. Wirtualne biuro pozwala na posiadanie jednocześnie prestiżowego adresu dla kluczowych klientów czy też urzędów, w tym Urzędu Skarbowego i utrzymania nomadycznego stylu pracy i życia. 

Wirtualne biuro i wirtualny adres w Warszawie – czego się spodziewać

Wraz z wynajęciem wirtualnego biura otrzymuje się zwykle adres do rejestracji działalności gospodarczej oraz adres do korespondencji. Usługa ta obejmuje również powiadomienia o napływającej poczcie przychodzącej, a także podstawowe usługi biurowe takie jak skanowanie, drukowanie i inne formy fotokopii dokumentów. Dodatkowo wirtualne biura wyposażone są w salki konferencyjne i gabinety obsługi klientów, z których można skorzystać, jeśli zajdzie potrzeba kontaktu stacjonarnego.

Korzystanie z takich rozwiązań jest w Polsce całkowicie legalne na podstawie orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2014 roku (II FSK 3549/13), dlatego zarówno wirtualne biuro, jak i wirtualny adres są w Polsce zgodne z prawem. Z danych statystycznych wynika, że wirtualne biura i wirtualne adresy preferują w Warszawie nie tylko młodzi i mikroprzedsiębiorcy, ale i firmy z większym stażem funkcjonowania na rynku usług w różnych branżach.

O nas

Nasze bogate doświadczenie pozwala nam świadczyć usługi wirtualnego biura dla firm oraz zapewnić im szereg dodatkowych usług. Skontaktuj się z nami już teraz.

Projekt strony i marketing:

Marketingowe Wsparcie Biznesu RIKONA