Wirtualne Biuro 360 logo
+48 796 555 309

Wirtualne biuro a pandemia COVID19

5 października, 2020

Okres pandemii wpłynął bardzo mocno na funkcjonowanie wielu firm. Zdecydowana większość pracowników przeniosła się na zdalną pracę, aby w spokoju wykonywać swoje obowiązki, a dodatkowo nie narażać się na zarażenie koronawirusem. Firmy, które zawiesiły chwilowo swoją działalność stacjonarną, zaczęły poszukiwać całkiem nowych rozwiązań, które pomogłyby im w codziennym funkcjonowaniu.

Bardzo dobrym pomysłem jest biuro wirtualne, które niesie ze sobą szereg udogodnień dla biznesmenów, którzy chcą mieć swój własny adres bez żadnej konieczności wynajmowania lokalu. Zobaczmy korzyści takiego rozwiązania.

Czym tak naprawdę jest biuro wirtualne?

Wirtualne biuro w Warszawie jest rzeczywistą przestrzenią. Umożliwia ona korzystanie z niej na zasadzie szeroko pojętego outsourcingu biurowego. Osoby, które planują założenie własnej działalności mogę zatem się zdecydować na wynajem adresu pod firmę, który podany zostanie w dokumentacji oficjalnej oraz niezbędnej do założenia działalności. Takie rozwiązanie ma naprawdę sporo zalet.

Na pewno pozwala nam na uniknięcie dodatkowych kosztów, które są bezpośrednio związane z wynajmem biurowej przestrzeni, co na pewno stanowi spore obciążenie finansowe, szczególnie w okresie pandemii. W tym trudnym okresie w ogóle nie przebywamy w lokalu wynajętym.

Pomimo nieobecności w wirtualnym biurze pracownicy z obsługi dbają o odbiór naszej korespondencji. Dzięki temu właściciel firmy w ogóle nie musi się w biurze pojawiać osobiście. Nie musi także zatrudniać pracownika dodatkowego, który będzie pełnił rolę sekretarki. Jeśli zajdzie potrzeba, może jednak skorzystać ze wspólnej przestrzeni w biurze czy też wynająć prywatny gabinet czy też salę konferencyjną pod bardzo prestiżowym adresem.

Jakie korzyści nam daje biuro wirtualne w okresie pandemii?

Okres pandemii COVID-19 jest czasem spowolnienia gospodarczego. Nie każdy jednak musi swoją działalność zawiesić, a ze względu na bezpieczeństwo raczej wolimy zostać w domu. W takiej sytuacji adres wirtualny biura jest rozwiązaniem wręcz idealnym. Otóż pozwoli nam prowadzić firmę z pełną korespondencyjną obsługą bez potrzeby opuszczania domu oraz poświęcana na to swojego dodatkowego czasu.

Wirtualny adres firmy jest rozwiązaniem doskonałym dla przedsiębiorców początkujących oraz także firm, które z uwagi na specyfikę swojej działalności, po prostu nie potrzebują stacjonarnego biura. Zamiast wynajmować swoje własne biuro, z którego nie będziemy w ogóle korzystać, lepiej się zdecydować właśnie na wirtualne biuro, które nie tylko stwarza u nas sporą oszczędność, ale także przed nami otwiera masę możliwości. Obsługa kompleksowa sekretariatu, dostęp do technicznego zaplecza, obsługę korespondencji oraz także możliwość wynajęcia sali konferencyjnej to dopiero sam początek. Nie powinniśmy się także przejmować za niską jakością usług, ponieważ wsparcie otrzymane jest jak najbardziej profesjonalne.

Jak widzimy – mamy do czynienia z samymi zaletami tego rozwiązania. Nie ma co się dłużej zastanawiać.

O nas

Nasze bogate doświadczenie pozwala nam świadczyć usługi wirtualnego biura dla firm oraz zapewnić im szereg dodatkowych usług. Skontaktuj się z nami już teraz.

Projekt strony i marketing:

Marketingowe Wsparcie Biznesu RIKONA