Wirtualne Biuro 360 logo
+48 796 555 309

Siedziba firmy na początku działalności, czyli rola wirtualnego biura

17 grudnia, 2020

Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą musi posiadać adres i tytuł prawny do lokalu. Jeśli początkujący przedsiębiorca nie posiada odpowiedniego pomieszczenia lub nie ma środków do wynajęcia biura, to nie ma możliwości założenia firmy. Jest to problem, z którym boryka się większość dopiero rozwijających się biznesmenów, gdyż wynajem odpowiedniego lokalu wiąże się z bardzo dużymi kosztami jego utrzymania.

Rozwiązaniem problemu bardzo często okazuję się wirtualne biuro, które jest dużo tańszą i wygodniejszą alternatywą.

Co oferuje wirtualne biuro?

Dzięki firmom oferującym wynajem miejsca na prowadzenie biura wirtualnego, początkujący przedsiębiorca otrzymuje możliwość założenia działalności, bez potrzeby inwestycji w lokal wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz samych pracowników. Osoby zatrudnione w wirtualnym biurze dbają jednocześnie o korespondencję, odbieranie niezbędnych przesyłek oraz trafiające do nich dokumenty, które po przeskanowaniu przesyłają do osoby wynajmującej. 

Wszystko jednak zależy tak naprawdę od samej organizacji i umowy wirtualnym biurem. Poza niezbędnym adresem pod którym możesz zarejestrować swoją działalność, firmy te oferują również odbieranie telefonów i przekierowywanie ich na specjalnie wygenerowany numer przedsiębiorcy, jak również udostępnianie specjalistycznych pomieszczeń i sal konferencyjnych. 

Zalety wirtualnej siedziby

Inwestycja w wirtualne biuro ma bardzo wiele zalet ekonomicznych, a także praktycznych. Po pierwsze wysokość opłat za wynajem lokalu w porównaniu z usługami, które oferuje wirtualne biuro są po prostu sprawą dużo kosztowniejszą. Niezbędny sprzęt wraz z opłatą za media, oraz pensję wykwalifikowanej kadry pracowników do zarządzania nieruchomością w tym wypadku odchodzą. Dodatkowo wirtualne biura najczęściej mają siedziby w prestiżowych dzielnicach w największych miastach w Polsce (głównie w Warszawie), dzięki czemu nasza działalność gospodarcza zyskuje w oczach potencjalnych klientów.

Wirtualne biuro zatrudnia własną kadrę specjalistów, którzy dbają o dokumentację, kontakty z Urzędem Skarbowym czy odbieraną konrespondencję. To jednak nie wszystkie zalety, które oferują wykwalifikowani pracownicy. Firmy zajmujące się najmem wirtualnego biura mogą dodatkowo pomóc w samym założeniu działalności gospodarczej, oferując wsparcie merytoryczne, biurokratyczne oraz szczegółową analizę określonego segmentu rynku.

Wirtualne biuro – dla kogo?

Tak naprawdę większość dzisiejszych firm, prowadzi działalność za pośrednictwem internetu. Rozważając założenie własnej działalności, warto zastanowić się czy w ogóle potrzebujemy i będziemy korzystać z biura stacjonarnego. Jeśli wszystkie działania możesz wykonać w każdym miejscu, które posiada łącze internetowe i miejsce na laptopa lub większość pracy wykonujesz w terenie nawiązując kontakt z kontrahentami, odpowiedź jest pozytywna. Bardzo często jest to również rozwiązanie, które stosują firmy posiadające już swoją główną siedzibę, ale chciałby otworzyć nowy oddział w innym mieście, bez konieczności wynajmu kolejnego lokalu. 

O nas

Nasze bogate doświadczenie pozwala nam świadczyć usługi wirtualnego biura dla firm oraz zapewnić im szereg dodatkowych usług. Skontaktuj się z nami już teraz.

Projekt strony i marketing:

Marketingowe Wsparcie Biznesu RIKONA