Wirtualne Biuro 360 logo
+48 796 555 309

Problemy początkujących przedsiębiorców – jak rozwiązuje je wirtualne biuro

3 grudnia, 2020

W ślad za zmieniającymi się trendami, a przede wszystkim w związku z pandemią COVID-19, nastąpiła rewolucja w sposobie funkcjonowania miejsc pracy. Rośnie zapotrzebowanie na biuro przyjazne, wygodne oraz – co ważne zwłaszcza w przypadku początkujących biznesów – opłacalne.

Jeśli marzysz o siedzibie, zapewniającej bezstresowe środowisko, o swobodzie pracy w elastycznym czasie i dowolnej lokalizacji, pomyśl o wirtualnym biurze.

Wiele start-up’ów, ale i starych wyjadaczy biznesu przyjęło już tę formę funkcjonowania. Oto, co trzeba wziąć pod uwagę, by wykorzystać wirtualną przestrzeń do rozwoju firmy. Nie można zapomnieć, że to korzyść nie tylko dla pracodawcy, ale i ogromna wygoda dla pracowników.

Firmowy adres

Wirtualne biuro oferuje pocztowy adres do rejestracji działalności i korespondencji. Rzadko który z początkujących biznesów może sobie pozwolić na prestiżową lokalizację w ścisłym centrum miasta. To znacznie podnosi status firmy. Dodatkowo można skorzystać z usługi profesjonalnej obsługi korespondencji. 

Większe kompetencje biznesowe

Zaletą wirtualnego biura jest praca z domu. W związku z tym pracodawca może sobie pozwolić na większą liczbę pracowników o szerszych kwalifikacjach. To oznacza dostępność oferowanych usług w dowolnych lokalizacjach i w większym zakresie.

Ekonomia

Biuro stacjonarne generuje wielkie wydatki. Koszt wynajmu lub dzierżawy powierzchni, mediów, wyposażenia, sprzęt – tego bez trudu można uniknąć albo w poważnie ograniczyć decydując się na biuro wirtualne.  Oszczędności lepiej zainwestować w rozwój firmy. 

Work-life balance

Równowaga między życiem zawodowym, a prywatnym jest tym, co gwarantuje posiadanie wirtualnego biura. Im bardziej rozwija się firma, tym ważniejsze jest, aby wszyscy z nią związani mogli zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Korzyści z posiadania wirtualnych biur pozwalają każdemu efektywnie pracować w bezpiecznej przestrzeni, co zmniejsza poziom stresu, a także daje wystarczająco dużo czasu na spędzenie czasu z najbliższymi.

Oszczędność czasu

Ostatnie doświadczenia związane z home-office pokazują, że większość pracowników preferuje pracę w domu,  nawet kosztem wynagrodzenia, ponieważ pozwala to zaoszczędzić czas, potrzebny na dojazdy oraz koszty transportu. A co najważniejsze- jest bardzo wygodne. To sprzyja zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. 

Elastyczność 

Elastyczność czasu pracy sprawia, że pracownicy są bardziej efektywni. Mogą, pracując w dogodnym dla siebie momencie, być bardziej skoncentrowani na zadaniu. energiczni, entuzjastyczni i zainteresowani pracą. 

Posiadanie wirtualnego biura jest zawsze atutem dla początkujących start- upów na początku ich działalności, także dlatego, że pozwalają na wielką elastyczność w dobieraniu najlepszych pracowników, bez konieczności zwiększania powierzchni biurowej. Dzięki ułatwieniom można skupić się na rozwoju i pokonywaniu potencjalnych trudności.

O nas

Nasze bogate doświadczenie pozwala nam świadczyć usługi wirtualnego biura dla firm oraz zapewnić im szereg dodatkowych usług. Skontaktuj się z nami już teraz.

Projekt strony i marketing:

Marketingowe Wsparcie Biznesu RIKONA