Wirtualne Biuro 360 logo
+48 796 555 309

Czy warto zdecydować się na wirtualne biuro?

30 grudnia, 2020

Znaczna liczba dzisiejszych firm prowadzi działalność głównie za pośrednictwem internetu. Rozważając założenie własnej działalności, warto zastanowić się, czy w ogóle potrzebujemy I czy będziemy korzystać ze stacjonarnej siedziby. Jeśli wszystkie działania możesz wykonywać w domu, kawiarni czy z dowolnego miejsca z dostępem do Wi-Fi, lub większość pracy wykonujesz w terenie, to powinieneś zastanowić się nad skorzystaniem z oferty Wirtualnego Biura. Na czym polega takie rozwiązanie?

Dlaczego Wirtualne Biuro?

Wszyscy przedsiębiorcy są zobligowani do posiadania adresu swojej działalności gospodarczej, jak również do posiadania prawnego tytułu do lokalu. W przypadku gdy właściciel nie ma dostosowanego do potrzeb biznesu pomieszczenia lub nie posiada środków materialnych do wynajęcia biura, firma nie może być oficjalnie zarejestrowana. Nie każdy może lub chce – z różnych przyczyn – podawać swój adres domowy jako siedzibę firmy.

Duże koszty związane z wynajmem lokalu to problem, z którym spotyka się większość zwłaszcza początkujących biznesmenów, gdyż najem nieruchomości wiąże się z potrzebą dostosowania jej do personelu jak również utrzymania dodatkowych pracowników sprzątających, nie wspominając o kosztach samego czynszu. E-biuro to rozwiązanie problemu ekonomicznego, dzięki praktycznej i dużo wygodniejszej alternatywie. 

Często po takie rozwiązanie sięgają również firmy, które posiadają już główną siedzibę, jednak planują otworzenie kolejnego oddziału w innej lokalizacji, a znaczne ograniczenie kosztów zawsze jest czynnikiem determinującym przy podejmowaniu dobrych decyzji biznesowych.

Czego mogę się spodziewać, wynajmując wirtualne biuro?

Warto zacząć od samego adresu firmowego, który najczęściej zlokalizowany jest w prestiżowych dzielnicach największych Polskich miast, przede wszystkim w stolicy – Warszawie. Co się tyczy samej organizacji i pomocy od strony wirtalnego biura, to wybór naszych ofert jest bardzo duży Osoby decydujące się na skorzystanie z udostępnianej przez nas wirtualnej siedziby, otrzymują również dostęp do sal konferencyjnych, z których możemy korzystać w ustalonym zakresie.

Kiedy dopiero decydujemy się na założenie własnej działalności gospodarczej, nasi wykwalifikowani pracownicy mogą pomóc w formalnych sprawach dotyczących założenia własnej firmy. Dodatkowo nasi kleinci mogą również zlecić nam wszystkie formalności związane z księgowością.

W razie gdy adres firmowy służy nam również jako miejsce dostawy przesyłek, pracownicy mogą odebrać je za nas. Jeśli istnieje możliwość (np. w przypadku dokumentów) to także zeskanować je i przesłać natychmiastowo.

Jednak jak już wspomnieliśmy, tego typu udogodnienia zależne są od wybranej oferty, z którą warto się zapoznać jeśli zależy nam na oszczędności i dobrej wydajności naszego przedsiębiorstwa.

O nas

Nasze bogate doświadczenie pozwala nam świadczyć usługi wirtualnego biura dla firm oraz zapewnić im szereg dodatkowych usług. Skontaktuj się z nami już teraz.

Projekt strony i marketing:

Marketingowe Wsparcie Biznesu RIKONA