Czy warto zdecydować się na wirtualne biuro?

Znaczna liczba dzisiejszych firm prowadzi działalność głównie za pośrednictwem internetu. Rozważając założenie własnej działalności, warto zastanowić się, czy w ogóle potrzebujemy I czy będziemy korzystać ze stacjonarnej siedziby. Jeśli wszystkie działania możesz wykonywać w domu, kawiarni czy z dowolnego miejsca z dostępem do Wi-Fi, lub większość pracy wykonujesz w terenie, to powinieneś zastanowić się nad skorzystaniem z oferty Wirtualnego Biura. Na czym polega takie rozwiązanie?

Dlaczego Wirtualne Biuro?

Wszyscy przedsiębiorcy są zobligowani do posiadania adresu swojej działalności gospodarczej, jak również do posiadania prawnego tytułu do lokalu. W przypadku gdy właściciel nie ma dostosowanego do potrzeb biznesu pomieszczenia lub nie posiada środków materialnych do wynajęcia biura, firma nie może być oficjalnie zarejestrowana. Nie każdy może lub chce – z różnych przyczyn – podawać swój adres domowy jako siedzibę firmy.

Duże koszty związane z wynajmem lokalu to problem, z którym spotyka się większość zwłaszcza początkujących biznesmenów, gdyż najem nieruchomości wiąże się z potrzebą dostosowania jej do personelu jak również utrzymania dodatkowych pracowników sprzątających, nie wspominając o kosztach samego czynszu. E-biuro to rozwiązanie problemu ekonomicznego, dzięki praktycznej i dużo wygodniejszej alternatywie. 

Często po takie rozwiązanie sięgają również firmy, które posiadają już główną siedzibę, jednak planują otworzenie kolejnego oddziału w innej lokalizacji, a znaczne ograniczenie kosztów zawsze jest czynnikiem determinującym przy podejmowaniu dobrych decyzji biznesowych.

Czego mogę się spodziewać, wynajmując wirtualne biuro?

Warto zacząć od samego adresu firmowego, który najczęściej zlokalizowany jest w prestiżowych dzielnicach największych Polskich miast, przede wszystkim w stolicy – Warszawie. Co się tyczy samej organizacji i pomocy od strony wirtalnego biura, to wybór naszych ofert jest bardzo duży Osoby decydujące się na skorzystanie z udostępnianej przez nas wirtualnej siedziby, otrzymują również dostęp do sal konferencyjnych, z których możemy korzystać w ustalonym zakresie.

Kiedy dopiero decydujemy się na założenie własnej działalności gospodarczej, nasi wykwalifikowani pracownicy mogą pomóc w formalnych sprawach dotyczących założenia własnej firmy. Dodatkowo nasi kleinci mogą również zlecić nam wszystkie formalności związane z księgowością.

W razie gdy adres firmowy służy nam również jako miejsce dostawy przesyłek, pracownicy mogą odebrać je za nas. Jeśli istnieje możliwość (np. w przypadku dokumentów) to także zeskanować je i przesłać natychmiastowo.

Jednak jak już wspomnieliśmy, tego typu udogodnienia zależne są od wybranej oferty, z którą warto się zapoznać jeśli zależy nam na oszczędności i dobrej wydajności naszego przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *