Wirtualne Biuro 360 logo
+48 796 555 309

Zalety wykorzystania wirtualnego biura w działalności gospodarczej

14 stycznia, 2021

Prowadząc działalność gospodarczą, każdy przedsiębiorca ma obowiązek wskazania adresu siedziby wraz z prawnym tytułem do danego lokalu. Wynajem biura w przypadku, kiedy wszystkie obowiązki służbowe mogą być wykonywane w trybie zdalnym, wiążą się z niepotrzebnymi kosztami, a w przypadku dopiero zdobywającego klientów przedsiębiorstwa, ten problem może okazać się nie do przeskoczenia. Jednak tradycyjny najem nieruchomości, wraz z uciążliwymi kosztami utrzymania nie jest konieczny, gdyż istnieje wirtualne biuro, które bardzo często okazuje się dogodniejszą alternatywą.

Czym właściwie jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro, to po prostu dużo tańsza i wygodniejsza forma prowadzenia działalności, która nie wymaga posiadania segmentu fizycznego. Przedsiębiorca, może sam zgłosić się do firmy oferującej wirtualny wynajem miejsca do prowadzenia firmy. Problem wymaganego adresu zostaje w tym momencie rozwiązany, a koszty utrzymania lokalu i wyposażenia znikają całkowicie. Decydując się na nasze adresy wirtualne, nasi klienci mogą również skorzystać z innych udogodnień, takich jak:

  • zlecenie odebrania korespondencji,
  • odbieranie przesyłek,
  • skanowanie i wysyłanie dokumentów.

Oferujemy również fizyczne udostępnianie sal konferencyjnych. 

Dlaczego warto zdecydować się na wsparcie wirtualnego biura?

Wykorzystując wirtualne biuro jako oficjalne miejsce działalności twojej firmy, nie tylko możesz rozwinąć się znacznie szybciej, ale również w dużo wygodniejszy i prostszy sposób. Przede wszystkim firma nie potrzebuje zatrudniać osób niezbędnych zarówno do zarządzania całym budynkiem,  zespołem, jak i również pracowników dbających o utrzymanie czystości w nieruchomości. Opłaty za media, wymagany sprzęt elektroniczny czy modernizacja systemu wentylacji to sprawy, które w przypadku wynajmu wirtualnego biura nas nie dotyczą.

Poza samą kwestią ekonomiczną wirtualne biuro przekazuje nam do dyspozycji adres prestiżowy, zlokalizowany w dzielnicach biznesowych największych miast Polski. Jest to bardzo ważny czynnik, kiedy staramy się zbudować satysfakcjonującą relację z klientem, gdyż siedziba firmy mieszcząca się w centrum Warszawy, robi wrażenie dużo bardziej profesjonalnej niż organizacja zarejestrowana w mniejszych miejscowościach.

Decydując się na skorzystanie z dodatkowego pakietu usług, poza samym wynajmem adresu, możemy rozwiązać nasz problematyczny kontakt kurierami lub pocztą, którymi zajmie się wyspecjalizowana kadra w wirtualnym biurze. Pracownicy wirtualnego biura mogą także posłużyć jako wsparcie merytoryczne, jak i formalne, kiedy dopiero decydujemy się na założenie działalności gospodarczej.

O nas

Nasze bogate doświadczenie pozwala nam świadczyć usługi wirtualnego biura dla firm oraz zapewnić im szereg dodatkowych usług. Skontaktuj się z nami już teraz.

Projekt strony i marketing:

Marketingowe Wsparcie Biznesu RIKONA