Wirtualne Biuro 360 logo
+48 796 555 309

Wirtualny adres do korespondencji a miejsce wykonywania działalności

23 lipca, 2020

Prowadzenie firmy wymaga zaangażowania i determinacji. Każdy przedsiębiorca dobrze wie, że trzeba spełnić szereg formalności, aby być pełnoprawnym płacącym podatki właścicielem swojego biznesu. Możliwości jakie daje praca na własny rachunek są bardzo duże, dlatego każdego tygodnia w Polsce rejestrowane są setki firm. Potrzebny jest do tego adres siedziby i dziś powiemy o tym, czy konieczne jest wobec tego wynajmowanie biura lub udostępnianie swojego adresu domowego.

Wirtualne biuro – sposób na oszczędności

Prowadzenie firmy wymaga mądrego zarządzania budżetem. Warto więc zastanowić się jak ograniczyć wydatki na biuro. Kiedy możemy pracować zdalnie z domu i nie często spotykamy się bezpośrednio z klientami, wynajmowanie kosztownego lokalu może mijać się z celem.

Wirtualny adres to wielka wygoda, a firmy, które udostępniają adres często oferują również dodatkowe usługi, takie jak skorzystanie z biura na godziny, czy wynajęcie sali konferencyjnej po to, aby spotkać się z klientem. Pracownicy wirtualnego biura będą odbierać i skanować pocztę i pełnić niejako rolę sekretariatu naszej firmy. Koszty zaczynają się już od 30 zł za miesiąc jeśli nie chcemy korzystać z dodatkowych usług w postaci parkingu czy przestrzeni biurowej do pracy.

Zalety posiadania wirtualnego adresu

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą podlegają kontroli urzędników. Teoretycznie więc kontrola może zjawić się pod naszym wirtualnym adresem. Nie jest to jednak problem ponieważ pracownicy wirtualnego biura poradzą sobie przy tym spotkaniu. Oczywiście każda branża jest inna i musimy podejmować decyzje w oparciu o specyfikę naszej firmy. Usługa wirtualnego biura jest szczególnie korzystna dla osób, które sporo pracują we własnym domu przy komputerze, prowadzą szkolenia czy sporo pracują w terenie.

Jest to całkowicie legalny sposób na prowadzenie firmy w wygodny dla siebie sposób. To pozwala zoptymalizować koszty. W dobie Internetu kiedy wiele firm przenosi się do sieci, wynajmowanie wirtualnego adresu staje się zupełnie naturalne. Jeśli więc nie potrzebujesz stacjonarnej siedziby, pracownika i dodatkowych kosztów z tym związanych, skorzystaj z potencjału jaki daje wirtualne biuro.

O nas

Nasze bogate doświadczenie pozwala nam świadczyć usługi wirtualnego biura dla firm oraz zapewnić im szereg dodatkowych usług. Skontaktuj się z nami już teraz.

Projekt strony i marketing:

Marketingowe Wsparcie Biznesu RIKONA