Wirtualne Biuro 360 logo
+48 796 555 309

Wirtualne biuro – czy warto?

14 września, 2020

Jesteś przedsiębiorcą, a może dopiero zaczynasz przygodę z własnym biznesem? Zastanawiasz się zapewne, jak zminimalizować koszty działalności, komu powierzyć obsługę najważniejszych spraw w firmie. Idealnym rozwiązaniem będzie wirtualne biuro. Rozwiązanie to zyskuje na popularności, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, kiedy pandemia wielu firmom uniemożliwiła normalne funkcjonowanie. Przeczytaj i dowiedz się, jakie zalety ma ta forma prowadzenia biura.

Co to jest Wirtualne Biuro

Pomysłodawcą wirtualnego biura jest Ralf Gregory, który w 1994 roku w Stanach Zjednoczonych wpadł na pomysł stworzenia pierwszego wirtualnego biura, a już w 1995 roku idea ta świetnie przyjęła się na rynku biznesowym. Do dzisiaj firma Ralfa, Intelligent Office, przynosi mu prestiż i satysfakcjonujące dochody.

Wirtualne biuro to usługa outsourcingowa (przekazanie niektórych realizowanych przez firmę funkcji, zadań czy projektów podmiotom zewnętrznym). Zatem korzystając z usług takiego wirtualnego biura przekazujesz mu prowadzenie Twoich spraw, na przykład korespondencji, księgowości, rezerwacji sal i obsługę konferencji, itd. Nie ma konieczności fizycznej obecności pod adresem firmy pracowników czy samej firmy. Jeśli decydujesz się na prowadzenie wirtualnego biura, firma udostępnia swój adres, często w prestiżowych lokalizacjach i ten adres podajesz w dokumentach czy na wizytówkach.

3 powody, dla których warto posiadać e-biuro

  • Najważniejszą korzyścią posiadania wirtualnego biura jest ograniczenie kosztów na prowadzenie własnej działalności biznesowej. Nie płacisz za wynajęcie wielu pomieszczeń biurowych. Nie musisz opłacać każdego pracownika osobno, w ogóle nie musisz zatrudniać pracowników, jeśli prowadzisz niewielką firmę lub działalność jednoosobową. Opłacasz tylko miesięczny pakiet w ramach prowadzenia Twojego wirtualnego biura.
  • Masz prestiżowy adres w dobrej lokalizacji, brzmi to zdecydowanie korzystniej i bezpieczniej niż rejestracja firmy na adres domowy. I co istotne, w czasie Twoich podróży służbowych, masz pewność, że ktoś zajmie się Twoją firmą profesjonalnie i będzie Cię informował o nadsyłanej korespondencji.
  • Robisz dobre wrażenie na kontrahentach prowadząc spotkania w profesjonalnym biurze, w przystosowanych do tego celu salach konferencyjnych, z profesjonalnym sekretariatem.

Zyskaj spokój i czas na pracę

Niewątpliwym atutem korzystania z opcji wirtualnego biura jest optymalizacja czasu. Zyskujesz więcej czasu na rzeczywistą pracę, bowiem przekazujesz sprawy administracyjne w ręce profesjonalnej załogi wirtualnego biura. Masz spokojną głowę, nic Ci nie umknie asystentka zeskanuje i wyśle ważne dokumenty, odbierze za Ciebie pocztę lub paczki.

Czy wirtualne biuro jest dla mnie

  • Tak, jeśli szukasz profesjonalnej obsługi swojego biznesu
  • Tak, jeśli nie masz doświadczenia w prowadzeniu firmy/ administracji
  • Tak, jeśli nie chcesz rejestrować firmy na domowy adres
  • Tak, jeśli pracujesz zdalnie w domu i szukasz obsługi swojej działalności
  • Tak, jeśli dbasz o finanse prowadzonej działalności

Ceny pakietów prowadzenia wirtualnego biura są zróżnicowane, w zależności od usług, z jakich chce się korzystać Na cenę wpływa również lokalizacja biura i miasto, w którym jest prowadzone. Najtańsze pakiety wirtualnego biura zaczynają się już średnio od 49 zł na miesiąc (ale nasze wirtualne biuro w Warszawie ma mniejsze ceny niż średnia, bo już od 30 zł netto miesięcznie), dodatkowo płaci się za wynajem sal konferencyjnych. Przykładowo, w prestiżowej lokalizacji w Gdyni Orłowie, z widokiem na morze, zapłacimy za miesięczną obsługę wirtualnego biura od  99 do 199 zł w zależności od wybranego pakietu usług.

O nas

Nasze bogate doświadczenie pozwala nam świadczyć usługi wirtualnego biura dla firm oraz zapewnić im szereg dodatkowych usług. Skontaktuj się z nami już teraz.

Projekt strony i marketing:

Marketingowe Wsparcie Biznesu RIKONA